Klíčení může motivovat vaše blízké ke změně životního stylu

Také patříte k lidem, kteří nakupují dárky svým blízkým k vánocům na poslední chvíli? Nebo jste důslední a můžete se zařadit do mnohem méně početnější skupiny těch, co je pořizují průběžně a v poklidu, a na svátky si užívají opravdové atmosféry klidu a pohody?

miska s klíčky

Pochopitelně, že ta druhá skupina žije životem poklidnějším a více harmonickým a uspořádaným, neboť nepodléhají tlaku předvánočního stresu, ovšem myslet na svou rodinu v průběhu roku vyžaduje určité úsilí. Při troše tréninku se to však dá zvládnout, alespoň nebudete myslet jen na sebe a své vlastní preference a naopak svým příkladem můžete i ostatní motivovat.

Motivace ke klíčení

Povědomí o zdravé výživě vzrůstá každým rokem, lze říci, že zájemců o alternativní, ale přirozenější stravování přibývá a ti vyhledávají na různých zdrojích obilniny, luštěniny, za studena lisované oleje, superpotraviny, čajové směsi, ořechy, sušené ovoce atd. K tomuto životnímu stylu patří i rostlinné klíčky. Dají se zakoupit i v supermarketu, ale nikdy přesně nevíte, kdo, kde, jak a hlavně kdy je nechal vzejít. Někdy ani nevíte, zda jde o semínka v BIO kvalitě.

fazolky mungo

Zkuste to s miskami – klíčky si můžete vypěstovat doma sami, poskytnou vám vitamín C a spoustu dalších vitamínů, antioxidanty, enzymy, jde o živou stravu plnou energie. Ovšem hlavně máte přehled o klíčení https://www.nakliceno.cz/seminka-na-kliceni/, víte, jak čerstvé klíčky jsou, jak dlouho je můžete mít v chladničce, a zabránit tak plesnivění a hnilobě.

Nakličovací misky jsou dobrou pomůckou k tomuto procesu, semena stačí jen prolévat vodou dvakrát za den, můžete klíčit i více různých druhů ve třech patrech nad sebou, zkrátka hodně muziky za málo práce. Misky dobře vypadají a mohou být krásnou dekorací na kuchyňské lince, a pokud ještě nevíte, co svým blízkým pořídit k vánocům, může to být třeba sada misek z certifikovaného akrylátu.