Hračky oblíbených hrdinů

Co je hračka, ví úplně každý. Jedná se o předměty nejrůznějších forem, které slouží k zabavení, upoutání pozornosti, rozvíjení motorických a psychických schopností nejen dětí, ale i některých dospělých. Jako takové provází lidstvo už tisíce let – v archeologických vykopávkách vědci velmi často naráží na panenky, vojáčky a další předměty.

Průmysl s hračkami je velmi rozšířeným, takže jeden typ můžeme sehnat hned v několika provedeních. Aby výrobci vyzdvihnuli tu svou, často se inspirují oblíbenými postavičkami z dětských seriálů, po nichž zatouží každé dítko, jakmile je uvidí. Rodičům pak často nezbývá nic jiného, než dítěti (a potažmo sobě) udělat koupí takové hračky radost.

toys-3582280_960_720

Velmi oblíbeným zástupcem je například Blesk McQueen z animovaného filmu Cars – Auta. Ten se odehrává v prostředí automobilových závodů, ve kterých tato hlavní postavička nakonec zvítězí. Kromě samotného závodníka se oblíbenou postavou stal také jeho parťák Burák – odtahové a již trochu zrezivělé vozidlo. Kromě autíček můžeme sehnat míče, společenské hry, sady na písek, karty a další.

Dalším oblíbencem je modrá lokomotiva Tomáš, která jezdí na ostrově Sodor, kde zažívá nejrůznější dobrodružství se svými přáteli. Lokomotiva Tomáš hračky https://www.masinka-tomas.cz/nabízí podobně jako Auta širokou škálu jednotlivých druhů – od míčů, přes sady na písek, po vláčky z různých materiálů.

toy-1168894_960_720

Trochu starší děti ocení hračky z filmové série Star Wars. Mezi hlavní taháky této edice nechybí samozřejmě světelný meč, dále můžeme pořídit masky, stavebnice, vesmírné lodě, figurky hlavních postav a další.

U nás jsou velmi oblíbené také postavičky z Večerníčku. Hlavním zástupcem, kterého musíme jmenovat, je Krteček, který se prodává coby plyšová hračka. Stejně tak nalezneme další oblíbence – Rumcajs, Manka a Cipísek, Rákosníček, Bob a Bobek, Maková Panenka a motýl Emanuel a spousta ostatních. Nechybí ani postava samotného Večerníčka s jeho typickou čepicí z novin.