Jak vylepšit schody?

Pokud je ve vašem domě starší schodiště, které svou funkci sice plní stále dobře, ale již trošku pokulhává za estetičností, nezoufejte. Řešením totiž není pouze pořízení nového, ale pouze drobné úpravy, které jej znovu oživí. Jde to třeba novou dlažbou, barvou, kobercem, nálepkami, novými nášlapy a podobnými možnostmi v řádech pár korun.

winding-staircase-1434078_960_720

Skvělým řešením je třeba dlouhý běhoun. Schodiště pak stačí natřít barvou a položit na ně běhoun. Ten navíc zajistí, že schody nebudou kluzké, tlumí zvuky a také případné pády. Navíc lze vybírat z širokého množství vzorů a barev, takže jistě snadno naleznete takový, který vám bude vyhovovat a ladit ke zbytku zařízení. Buď ho můžete nalepit nebo připevnit za pomoci speciálních dekorativních lišt. Je třeba ale brát v potaz, že lišty už jsou trochu finančně nákladnější variantou.

Možná si zoufáte, protože máte schodiště obložené dlažbou, a myslíte si, že takové natřít nelze. Opak je však pravdou, jenom je nutné použít speciální barvu na dlažbu a obklady. Takové nátěry jsou velmi odolné a nejtvrdší, s jakými se můžete setkat. Kromě barvy si pak musíte pořídit také odmašťovadlo, ředidlo, potřeby pro malování – folie, štětce, válečky, papírové pásky, smirkový papír, …

mosaic-4937640_960_720

Jedná se, pravda, o možnost trochu pracnější. Pokud se vám do ní nechce nebo se bojíte výsledného efektu, můžete zkusit tapetu či samolepící fólii. Takto zdobíme pouze přední část schodů, protože by těžký provoz dlouhodobě nevydržely a brzy by byly prošlapané. Tady však pomůže nátěr či zcela nové schodnice na horní části schodu a barevná tapeta nebo dekorační látka na jeho svislé ploše. Dnes je již na výběr mnoho vzorů, takže jednotlivé části mohou být stejně barevné a vzorované nebo mohou být součástí jednoho většího rozkouskovaného obrázku. Kromě toho, že schody takto skvěle renovujete a oživíte, docílíte také originality, na kterou budete velmi pyšní a budete se s ní rádi chlubit každé návštěvě.Doporučujeme zakoupit si své oblíbené toothbrush za super nízké ceny s dopravou zdarma a ještě tentýž den si můžete svou objednávku vyzvednout na prodejně.