Když vám jinde nepůjčí

Máte dost peněz? Že ano? A jste si jisti, že tomu tak bude navždy? To už ne, že? Takovou jistotu dnes nemá nikdo, ani ten, kdo má nějaké to přímo záviděníhodně stabilní a jisté zaměstnání s pevně daným příjmem. I někdo takový může jednoho dne o práci přijít, i na někoho takového může hodně tvrdě dopadnout nějaká ta neblahá situace, jako je dejme tomu nemoc, nečekaný vysoký výdaj a podobně. A i někdo dnes solventní se tak může ocitnout na pomyslné druhé straně barikády. Mezi těmi, kdo mají jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, jak se říká.

A pro mnohé z nás nedostatek peněz nepředstavuje potenciální hrozbu, ale je pro ně bohužel už i dnes realitou, s níž se musí dnes a denně vypořádávat.

drobné mince

A nemít peníze, to věru není příjemný stav. Bez nich není život logicky ničím příjemným. Bez peněz si totiž nelze nic koupit, bez nich nelze s nikým vyrovnat účty, bez nich se prostě nedají pořídit ani ty k životu nejpotřebnější věci.

A proto se každý, kdo peníze nemá v dostatečném množství, snaží tyto nejrůznějšími způsoby získat. Někdy pracuje od nevidím do nevidím, někdy si utahuje opasek. A někdy si chybějící prostředky také půjčuje.

A která půjčka je tou, na niž někdo takový často vsadí? Je to americká hypotéka. Ne že by totiž u nás nebyla dostatečně široká nabídka půjček jiných, ale je to právě tato, jež je snadno dostupná všem. I těm, kdo jsou na tom finančně dost špatně.

americké dolary

Zatímco by žadatele s mizivými příjmy, záznamy v registrech dlužníků a dalšími nedostatky mnohý poskytovatel půjček odmítl, tady je to jiná. Tady stačí dát do zástavy vhodnou nemovitost a být schopen splácet a rázem si dotyčný může půjčit třeba i až sedmdesát procent odhadní ceny oné nemovitosti, a to třeba i na dlouhých třicet let. A to za podmínek, jež jsou dostatečně zajímavé na to, aby to stálo za pokus. Pokus, který určitě vyjde i vám.