Krásné a zdravé vlasy

Jakési nepsané pravidlo říká, že lidé s krásnými a zdravými vlasy působí mnohem atraktivněji. Ačkoliv muž může vypadat dobře i s holou hlavou, u žen na vlasech záleží. Jak o vlasy správně pečovat, aby byly stále zdravé, krásné, rostly rychleji, a působily lépe?

Správná vlasová hygiena

Mytí vlasů je nesmírně důležité. Měly by se mít dostatečně často, aby se nestíhaly mastit, ale zároveň ne tak často, aby je šampon mohl vysušit. Ideální je umýt si vlasy každý druhý den. Ačkoliv se třeba raději koupete ve vaně, vlasy je potřeba sprchovat, aby se z nich tak dostal přebytečný šampon. Ten musíte vybírat kvalitní, a nejlépe vhodný přímo pro váš typ vlasů. Čím přírodnější, tím lepší. Nezapomínejte ani na kondicionér, který se ovšem nenanáší na pokožku hlavy, ale pouze na délku, a po pár minutách se smyje. Pokud trpíte na vypadávání vlasů, určitě zkuste investici do vlasových vodiček.

tlustý cop

Vitamíny

Pro kvalitní a dlouhé vlasy je potřeba, aby se vašemu tělu dostalo dostatečné množství vitamínů. Konkrétně se jedná o kyselinu listovou, kterou seženete buď ve formě tobolek, nebo v zelenině, jako je třeba kapusta, zelí, salát, nebo brokolice. Dále pak rozhodně omega 3 mastné kyseliny, které můžete brát v tobolkách jako rybí tuk, pojídáním ryb, nebo oříšků.

fénování vlasů

Péče

Co se péče o vlasy týče, je důležité myslet na to, že vysoušení vlasy ničí. Přílišné fénování, kulmování, nebo žehlení vlasy oslabuje, vysušuje, a způsobuje lámání, i vypadávání. Vlasy raději vysušte ručníkem, a nechte přirozeně uschnout. Místo kulmy zvolte na noc pěnové natáčky, a pokud potřebujete žehlit, investujte do profesionální žehličky s parní funkcí.

Vyhněte se přebytečné chemii

Časté barvení vlasy poškozuje, proto je lepší se mu vyhýbat. Nejhorší jsou barvy s vysokým obsahem peroxidu, ale celkově je pro vaše vlasy nejlepší se barvení vyhnout úplně, a nechat vlasy v přirozené barvě.