Kuchyňská pracovní deska, se kterou můžete podnikat cokoli

Hledáte opravdu odolnou a kvalitní pracovní desku do vaší kuchyně? V tom případě by vaší pozornosti neměl ujít technický kámen!
Již na první pohled je patrné, že takové kuchyňská pracovní deska vytvořená z kamene vydrží jistě mnohem hrubší zacházení než deska z masivního dřeva anebo dokonce z laminátu. Zatímco laminátová pracovní deska do kuchyně nemá při namáhavém využívání ani tu nejmenší šanci, tak naopak na kamenné pracovní desce do kuchyně ani po letechnepoznáte žádné větší opotřebení. Takže když se nad tím zamyslíte, tak musíte brzy dojít k jednoznačnému závěru – i přes vyšší pořizovací cenu se vám kamenná pracovní deska jednoznačně vyplatí.

pracovní deska

Nicméně i v případě kamene si můžete vybírat, protože není kámen jako kámen. Za prvé můžete volit mezi jednotlivými druhy přírodního kamene, a dále také mezi kamenem technickým a umělým. Všechny tyto materiály mají své přednosti, ale i nedostatky. Ovšem pokud hledáte takový materiál, který je jednoznačně nejvíce odolný, nevyžaduje velkou údržbu, a je i z hygienického hlediska ten nejlepší, pak si zvolte technický kámen.

vaření

Technický kámen se z více než devadesáti procent skládá z kamene přírodního. Díky tomu je také na pohled velice krásný a od přírodního kamene ho skoro nepoznáte. Ovšem ve srovnání s přírodním kamenem má několik předností, které mu poskytlo právě moderní technologické zpracování – technický kámen není pórovitý, což v praxi znamená, že netrpí nasákavostí, nepřejímá cizí vůně a barvy a snadno se čistí. I proto je dokonale hygienicky nezávadný. A naopak na rozdíl od kamene umělého si zachovává příjemný lesk a nerozhází jej ani prudká změna teploty – takže když takový technický kámen polijete octem anebo na něj přímo položíte rozpálenou pánev z trouby, tak se vůbec nic nestane. Hrubé zacházení jej nerozhází, protože je dokonale mechanicky a chemicky odolný.