LG neboli svět elektroniky

Společnost se sídlem v Jižní Koreji je proslavená díky komunikačním a elektronickým vznikla 5. Ledna 1947. Značka byla vytvořena po korejské válce, kdy její hlavním účelem bylo posunout zemi kupředu pomocí technologie. Její pobočky jsou poměrně dost rozmístěny a nachází se až v 80 zemích. S postupem času se musela firma přesunout i do Evropy. Zde se usadila v německém Frankfurtu. Společnost má také dceřiné společnosti, které se dělí podle produktů. Elektronický a chemický průmysl, nakonec telekomunikace.

geometrický design

Na přelomu 20. až 21. století se elektronika prodávala pod jménem „Goldstar“. Své nynější jméno „LG“ získala ze zkratky „Lucky Goldstar“. Avšak je to milná informace, protože pod písmeny se skrývá firemní motto „Life’s Good“.

LG se může pyšnit prvním telefonem s dotykovou obrazovkou. Stejně tak se snaží být šetrná k přírodě a podporuje Greenpeace. Prvenství najdeme ve tvaru dotykové obrazovky. Samsung byl první, kdo přišel na trh právě s tímto tipem obrazovky. Avšak vedli se debaty o tom, zda se to dá počítat. O necelý měsíc poté přišla právě společnost LG s LG G Flex. Telefon se mohl do určité míry ohnout.

Bude to znít jako vtip, avšak není. Firma si vzala inspiraci z banánu a sestavila tak „banánový“ telefon. Mobil má silnější křivky, snáze se drží v ruce a také při telefonování.

Mnoho z nás vlastníme aspoň jeden produkt od LG – a to je televize. Nejen že jsou cenově výhodné, ale také obraz je čistý. V dnešní době se rozlišení pohybuje okolo 4K což je ultra HD. K dispozici je i televize s 3D obrazem a brýlemi.
pracovní teambuilding

Poté se můžeme setkat s domácími spotřebiči. Velmi známé jsou pračky, ledničky, vysavače, mikrovlnné trouby a několik dalších spotřebičů. Je jen málo dalších značek, které (aspoň v České republice) konkurují LG.

Pro mladší vrstvu společnosti tu jsou již dříve zmíněné mobilní telefony, reproduktory a soundbary, počítače a spoustu dalšího. Pro herní komfort se na trhu nacházejí televize přesně pro tyto účely.

Tak se podívejte, jak rozšířená je firma u vás doma.