Mám na to?

Určitě to zná úplně každý. Každý zná tu situaci, když vidí v obchodě nebo na internetu něco krásného, co prostě hrozně moc chce. Je to krásné a nové. Ale je to moc drahé a vy si začnete klást otázku, zda na to máte nebo ne. Přečtěte si pár informací , která vám mohou pomoci.
zlaté prasátko.jpg
Nejdůležitější otázkou při rozhodování by měla být potřebnost a to především v případě, že se jedná o nějakou hodnotnější věc- například nové auto. V dnešní době je všechno drahé a peněz za vykonanou práci v pracovně právním vztahu není zrovna nejvíce, takže si asi začnete pokládat otázky ohledně toho, zda daná věc za vaše těžce vydělané peníze stojí. Budu uvádět příklady na dříve zmiňovaném autě. Když se rozhodneme, že auto potřebujeme, je otázkou, zda ho budeme financovat z vlastních nebo cizích zdrojů. Financování z vlastních zdrojů (mezi které patří například naše úspory nebo peníze, které jsme zdědili) je samozřejmě lepší, protože při leasingu či půjčce nám zůstanou závazky do budoucna.
Potřebnost… Ta je podle mého nejvíce rozhodujícím faktorem zejména při pořízení produktu financovaného z cizích zdrojů. Hodně lidí se zadluží při koupi zboží, které není tak podstatné- například při koupi vánočních dárků, což se mi zdá i docela vtipné, protože jsou lidi materialisté a neuvědomují si, že jsou Vánoce především o stráveném času s rodinou.
Ve chvíli, kdy se rozhodneme pro leasing/půjčku, je výhodou možnost okamžitého využívání dané věci bez toho, co k jejímu pořízení potřebujeme asi nejvíce- finančních prostředků (peněz). Nevýhodou je však to, že součet splátek je vyšší než samotná cena produktu. Taky musí člověk počítat s tím, že má závazky, které musí vždy splnit- což mnoha lidem nemusí vyhovovat.
peníze a karta v kapse.jpg
Závěrem napíšu jen to, že by člověk neměl utrácet peníze za zbytečnosti a měl by spořit a vážit si hodnoty peněz, protože nikdy neví, kdy bude mít nějaké nečekané výdaje.