Navštivte Jižní Moravu – kraj vína a pohostinnosti vás dostane svým neobyčejným kouzlem

Na Jižní Moravě se dočkáte všeho, co můžete potřebovat k tomu, abyste ze svého výletu nebo dovolené byli naprosto spokojení. A protože je na Jižní Moravě největší intenzita slunečního záření u nás v Česku, daří se tu hojně i vinné révě. Pokud se chcete dobře najíst, napít, užít si krásnou přírodu i historické památky měli byste vyrazit právě sem. Poradíme vám, které místa byste určitě neměli vynechat, při návštěvě tohoto pozoruhodného kraje.
zámek Lednice
·         Pálava: tak tohle místo je naprostým rájem vinařů. I právě proto si také Pálavu vybrali filmaři k natočení oblíbené letní komedie Bobule nebo televizního seriálu Vinaři. Na Pálavě to totiž skutečně žije a kromě toho, že zde najdete mnohá skvělá vinařství a vychutnáte si, to nejlepší víno můžete u toho sledovat nádherné přírodní scenérie i historické památky. Na Pálavě určitě nevynechejte návštěvu města Mikulov. Projděte se na Svatý kopeček a dopřejte si sklenku místního vína, například odrůdu Pálava. Křížová cesta na Svatý kopeček v Mikulově dokonce patří k prvním poutním místům vůbec na celém území Jižní Moravy. Cestou si užijte pohled na celý Mikulov i Pálavu. Zdejší výhled se vám vryje do paměti a domů se vám určitě nebude chtít odjet. Právě teď na podzim je ideální čas na výlet.
zřícenina hradu Děvín na Pálavě
·         Lednicko-valtický areál: i když i tady, snad jako v každém koutu Jižní Moravy ochutnáte skvělé místní víno, do zdejšího areálu se jezdí hlavně za kulturou a památkami. Výlet si zde užije celá rodina, malí i velcí. Těšit se můžete na nádherný zámek a přilehlou rozsáhlou zámeckou zahradu. Projet se zde můžete na lodičkách, navštívíte samotný zámek nebo zajdete do botanické zahrady. Pokud vám nevadí delší procházky nenechte si ujít výhled z Minaretu. A pokud budete přece jen unavení, svezou vás po zámecké zahradě až přímo k němu koňské povozy. Co víc si přát.
·         Strážnice: místním střediskem zdejších lidových tradic je bezpochyby Strážnice. Najdete v ní zámeček a kousek opodál i skanzen. A právě ten byste určitě měli navštívit. Dobový strážnický skanzen vás zavede do let dávno minulých a zcela jistě si zde budete připadat jako v pohádce. Skanzen vám nabízí unikátní pohled na moravskou vesnici na přelomu 19. a 20. století. Exkurze se bude líbit dětem i dospělým v každou roční dobu.