Navštivte kosmetický salon

Občas si zajít do salonu krásy není na škodu, ba právě naopak. Odpočinete si od každodenního shonu a při relaxační hudbě, vonných svíčkách a v příjemném prostředí načerpáte nové síly. Kosmetické salony nabízejí nejrůznější služby od manikúry, pedikúry, čištění pleti, vyživujících masek, úpravy obočí, prodlužování řas a vlasů po masáže.
 
Například masáž horkými kameny (hot stone massage). Jedná se o prastarou čínskou masáž. První záznamy o ní jsou z doby 2000 let před naším letopočtem. 
 ručníky, karafa, svíčka
Lávové kameny dlouho udrží teplo, proto působí na rozproudění energie v těle, pomáhají k detoxikaci organizmu, urychlené regeneraci tkání a k celkové relaxaci. Mají vliv na dobré trávení a posílení imunity. Pomáhají při bolestech zad a kloubů.
 
Kameny se nahřejí na 40 – 50 °C  po dobu 5 – 10 minut ve vodní lázni. Poté se rozloží podél páteře a na lopatky. Používá se 53 hladkých kamenů.  Masíruje se pomocí masážního oleje. Po proceduře je důležitý odpočinek v teple, dostatek tekutin a pak pohyb na čerstvém vzduchu.
 
Masáž se nedoporučuje lidem s tuberkulózou, při pohmožděninách, popraskané kůži, zánětech žil, křečových žilách. Trpíte-li cukrovkou či jinou nemocí, je vhodná konzultace s lékařem. U těhotných žen se mohou masírovat ruce, nohy a šíje při nižší teplotě.
 
Kameny a ohřívač s termostatem si můžete také zakoupit a masáž provádět i sami doma. Instruktážní videa a další informace lze nalézt na internetu. Je dobré si však zajít pro inspiraci k odborníkům do kosmetického salonu.
 
Rozhodnete-li se pro medovou masáž, tak ta příznivě působí proti nespavosti, únavě, migréně, revmatickým onemocněním, artróze, při žaludečních, jaterních a střevních potížích. Je dobrá na krevní oběh a proti celulitidě. Díky vitamínům (A1, B1, B2, B6, B12, C, D, E a K) a minerálům (vápník, hořčík, sodík, draslík, křemík, železo, fosfor) účinně ničí bakterie a jiné mikroorganismy.
lávové kameny
 
Není vhodná, pokud trpíte vysokým krevním tlakem, žaludečními vředy, poškozením kůže, zánětem šlach, máte trombózu, kožní nebo infekční onemocnění, vysokou horečku aj. vážnější onemocnění.