Nedaří se vám dostat k penězům?

Především v případě, kdy žádáte o opravdu vysokou dlouhodobou půjčku, tedy o hypotéku, to může být opravdu náročné. Jenže jak jinak získat peníze, než prostřednictvím klasického úvěru?

Pokud peníze nenosíte po kapsách, neleží vám na účtu, a nemáte ani nikoho vstřícného ve svém okolí, kdo by vám je půjčil, pak vám nezbývá, než se obrátit na oficiální poskytovatele úvěrů, což jsou bankovní a nebankovní společnosti.

coins-4910732_1920

Pakliže vám to u těch prvních nevychází, nebojte se obrátit na ty druhé. Dost možná budete příjemně překvapeni podmínkami půjčky, které budete muset splnit. A navíc se diametrálně liší způsob, co vše musíte podniknout, abyste uspěli.

Pokud jde o nebankovní společnosti a jejich úvěry, je potřeba podtrhnout, že tyto instituce jsou k lidem maximálně vstřícné. Zde nehrozí, že byste museli dlouho čekat na nějaké schůzky, že byste museli vyplňovat stohy papírů, anebo obíhat jednotlivé instituce s žádostí o potvrzení. O všechno, co bude potřeba, se místo vás postará spolehlivý pověřený pracovník společnosti. A to je přece velká výhoda, ne?

Ovšem tím výčet výhod ještě zdaleka nekončí. Na co se ještě můžete těšit v případě, že dáte přednost nebankovnímu úvěru?

Jistě vás potěší i to, jak je flexibilní – vždy získáte půjčku na míru podle svých potřeb. A proto je možné žádat také o úvěr bez dokládání příjmů anebo bez registru. Vašim možnostem bude odpovídat i doba splatnosti úvěru a jiné podmínky.

cost-1027760_1920

To hlavní ovšem spočívá v ručení nemovitostí, což je pro nebankovní úvěry naprosto zásadní podmínka. Lidé se jí často obávají, ve skutečnosti je to ale spíše výhoda. Prostě proto, že právě tato záruka vám umožňuje získat tolik peněz, kolik je potřeba – záleží především na tom, jak hodnotnou nemovitost zvolíte.

Můžete žádat o hypotéku na pozemek, na družstevní byt, na garáž, anebo klidně i na výrobní prostory vaší firmy. Máte celou řadu možností a to, kolik peněz dostanete, se odvíjí od hodnoty vámi vybrané nemovitosti.