Nejhorší jsou motivátoři

Co se týče sociálních sítí, okamžitě nám vyvstane v hlavě hned několik typů, samozřejmě ne všichni se dají seskládat do jakýchsi šuplíků, ale tohle třízení funguje ostatně naprosto stejně jako horoskopy, akorát tady je to zadarmo a člověku zůstane alespoň pár IQ bodů.
muž s cedulí

Sdíleči

Snad nejpočetnější skupina lidí. A teď je ale dobré oddělit tu tichou většinu, která občas, například jednou za rok něco vyplivne mezi své přátele, ať se na to podívají. Tihle lidé však, zdá se, nežijí ničím jiným, než sdílením a utvrzováním se v tom, že oni sdílejí jen to, co je třeba a že vlastně měli pravdu. Dají se také roztřídit do subskupin.
přítelkyně a mobily

a) Motivátoři

Nejsou to jenom motivační texty do posilky, ale jsou to hlavně nikdy se nevzdávající jedinci, kteří se rádi dívají na západ slunce, zatímco se potí při šplhání skal života a do toho všeho se snaží najít anděla s dalším křídlem a točí koloběhem života. Pokud si rozjedete profil takového člověka, neuvidíte nic jiného, než motivační citáty, plné třpytivých efektů a nebo drsného válečnického ryku, kde nepovstat znamená padnout.

b) Páni politici

Navštívením profilu se rázem ocitáte ve světě ostrých názorů a politiky, kde všichni míří špatně, jenom my míříme vysoko, proto volte nás. A nejsou to jen agitační proslovy, ale také důsledné komentáře politického dění ve světě hoaxů a občasné probliknutí některých ne zrovna důvěřivých stránek a článků, jejichž autoři jsou bývalí komunisti.

c) Meme dealers a matky na mateřské

Dvě kategorie, které však mají něco společného = snaží se pobavit svoji úzkou bublinu spřízněných osob. Jedni si myslí, že využívají vysoce inteligentní humor, druhé (to jsou ty matky) se zmůžou většinou na mimoně a rádoby zábavné vtipy z manželského života. Obě skupiny toho mají skutečně více společného než se na první pohled zdá – spousta času.

Profíci

Sice jejich profil neoplývá kdejakým sdílecím nadšením, občas nějaký ten obrázek, ale pokud si rozkliknete informace, bude to, jako byste četli autobiografii. Uvidíte naprosto všechno, vyjmenované zaměstnavatele i firmy, odkazy na pracovní pozice a další. A taky to, že mají dvě děti a jsou rozvedení.

Tichá většina

Lidi, co si přidávají ostatní, občas sdílejí nějakou ptákovinu, ale většinou jsou fajn. Pokud nepropadnou kouzlu sociálních sítí. Nejhorší na tom ale je, že se i tak tajně smějí vtipům s mimoni, což by měl být hrdelní zločin pro kohokoliv staršího 5 let.