Placení v zahraničí na dovolené

Čeká vás cesta do zahraničí služebně, na výlet nebo na rodinnou dovolenou? Pokud nemáte na vaší dovolené zaplacené all inklusive, pak vás jistě čeká každodenní placení v obchodech, pekárnách, restauracích a dalších. Pak také vyvstává otázka, zda nákupy hradit hotově nebo bezhotovostním platebním stykem pomocí platební karty. V současnosti lidé více preferují placení kartou, nejspíš i vy na to budete v České republice zvyklí. Ale jak je tomu v zahraničí?

karta

Už dávno jsou pryč doby, kdy jste se v cizině neobešli bez potřebné hotovosti a před odjezdem na vaši zahraniční cestu vás tak neminula cesta do směnárny a případně také sledování výhodného kurzu, tak aby vás vaše cesta do ciziny vyšla co nejlevněji. Vaše dovolená ale může proběhnout v naprostém pohodlí, pokud si s sebou vezmete svoji platební kartu a veškeré platby v obchodech a restauracích pak můžete pohodlně provádět bezhotovostně. Pak nemusíte výměnu peněz na zahraniční měnu vůbec řešit.

malba

Platit kartou v zahraničí – výhodné či nikoliv?
Obáváte se toho, že placení kartou v zahraničí pro vás může být nevýhodné? Obáváte se vysokých poplatků, které vás pak mohou nepříjemně překvapit při kontrole stavu vašeho účtu po návratu z dovolené? Buďte bez obav, platit kartou v zahraničí je v současnosti nejen moderní a populární, ale také se vám to vyplatí.
Vyplatí se však dopředu si zjistit, zda v místě vaší cílové dovolenkové destinace v restauracích, hotelích a obchodech platební karty přijímají, případně, zda se v místě nacházejí bankomaty.

euro

V současné době je to ale již téměř na všech místech samozřejmostí. Vyhnete se tak tomu, že vám v peněžence ke konci dovolené nezbydou peníze na pořízení různých dárků a drobností na památku. Platební karta se zkrátka stane vaším věrným společníkem na zahraničních cestách a dovolených.