Plaťte za elektřinu co nejméně

Ceny elektrické energie v posledních letech se neustále navyšují a valná část obyvatelstva toho má už dost. Jenže místo protestování před ČEZ se raději většina lidí snaží najít způsob, jak ušetřit. A mnoho nápadů je žel zcestných. Omezit používání elektrických spotřebičů je sice cesta dobrým směrem, ale ne v případě, že to snižuje váš komfort. Pokud si chcete žít jako dříve, jen neplatit za elektrický proud stále vyšší sumy, nemusíte se kdovíjak omezovat. Bohatě postačí, když u sebe vyměníte veškeré starší typy vláknových žárovek za daleko spořivější LED verze. Věřte nebo ne, tato investice se vám bohatě vrátí, a to relativně rychle.
dvě diodky
Rozdíly
Ptáte se, proč vyhazovat stávající žárovky a zbytečně vyhazovat peníze za nové? Na to je jednoduchá odpověď. Ty stávající totiž za moc nestojí, a to nejen co se týče úspornosti, ale jsou nic moc i co se týče kvality. Na rozdíl od LED světel jsou strašně žravé, což není vlastnost, kterou byste měli od žárovek chtít. Žárovky 21. století by měly být naopak co nejspořivější. Navíc vláknové zdroje světel mají ještě jednu chybu, dlouho nevydrží. Vzhledem k tomu, že vytvářejí více tepla nežli světla, docela rychle dosluhují. Jsou zhruba o osmdesát procent křehčí než výše zmíněné LED žárovky.
dekorativní osvětlení
Na cenu moc nehleďte
Hlavním důvodem, proč nejsou v českých domácnostech, potažmo firmách jen a pouze LED žárovky, je jejich cena, která je přeci jen trochu vyšší než u méně šetrných světelných zdrojů. Ovšem není ani zdaleka tak vysoká, jak si mnozí lidé myslí. Ceny LED žárovek totiž v posledních letech šly rapidně dolů, a i když ani dnes nejsou úplně levné, jsou mnohem dostupnější, než tomu bývalo dříve. Nikdo vás navíc nenutí vybavit novými žárovkami všechny místnosti naráz. Klidně si můžete jeden měsíc pořídit tři čtyři žárovky a další dokoupit zbytek. Záleží je na vás. Jen si pamatujte, že čím více budete používat úsporných světel, tím více budete šetřit.