Prevence proti onemocnění

Děti, ať už chcete nebo ne podléhají onemocnění více, než dospělí lidé. Jejich imunita je slabší a proto je dobré dělat pár důležitých věcí, abyste onemocnění předešli. Mějte se vždy na pozoru, protože onemocnění dítěte může přijít velice náhle.

Děti a jejich obranyschopnost je velmi malá, proto prevence musí být na prvním místě a to v každém ohledu. Viry a nemoci číhají na každém rohu a je tak jen otázkou času, než právě vaše dítě onemocní. Jedno je jisté, tak či onak se tomu určitě jednou nevyhnete a vaše dítě nemocné bude.

prášky proti onemocnění
Pokud budete mít příležitost, vždy si umyjte ruce. Tato zásada by se měla klást dětem na srdce už od útlého věku. Je to jedna z hlavních prevencí, proti onemocnění. Důležité je dodržovat také všeobecné hygienické návyky a dbát na to, aby vaše dítě bylo vždy dobře oblečené. V podzimním období to vypadá, že je venku na sluníčku teplo, ale opak je pravdou. Toto počasí je velice záludné, stačí mírný vánek a můžete mít hned zaděláno na potíže. Čepici a teplé oblečení vytáhněte radši o týden dřív, nic tím neztratíte.
Dbejte na to, aby v jídelníčku vašich dětí bylo vždy nějaké ovoce nebo zelenina. Přísun vitamínů zvýší imunitu dítěte a dodá dostatek energie, který právě vaše dítě potřebuje. Co si budeme říkat, dovádění venku jim velkou část energie vezme. Také nezapomínejte na pitný režim, udělejte čaj do termosky, nebo do hrnce a nechte ho na teplé plotně. Vždy, když se bude chtít nějaké z vašich dětí napít, bude mít možnost se napít teplého čaje, do kterého dejte med a citrón, podpoří tím jejich imunitu.
Vždy ráno a večer vyvětrejte místnosti, tím jí zbavíte vydýchaného vzduchu a virů. Důležitou součástí je i pravidelný spánek, který určitě nepodceňte. Některé děti je dobré ukládat k spánku i odpoledne, pokud nechtějí, uložte je o to dříve večer.
bratr se sestrou
Vždy mějte na paměti, že vaše děti jsou to nejcennější, co máte, proto dbejte na jejich zdraví a snažte se vyvarovat nemocím, které je mohou postihnout.