Prodáváme čaje které jsou prevencí proti různým onemocněním ale také napomáhají hubnutí!

Každý z nás miluje ty chvilky hlavně teďka pes zimu, kdy si může v klidu lehnout do postele a vychutnat si vůni a chuť dobrého čaje. Každý z nás preferuje jiné druhy čajů. Někdo má radši ovocné, jiný černý a někdo ty zelené. Já ale našla na internetu dokonce některé druhy čajů, které napomáhají hubnutí! Pojďme se podívat na to jaké čaje to jsou a na co je zdravé a dobré je pít.

šálej čaje

Pu-Erh – černý čaj
Pu-er – pravý Čínský čaj, tento název se jmenuje podle města a místa kde se tento čaj na hubnutí vyrábí. Je vyráběný z listů čajovníku čínského – Camellia sinensis. Tento čaj se dělá tak, že se vyberou listy z čajovníku, který je starý třeba i stovky let. Známe dva druhy výroby tohoto čaje – buď se tyto listy rolují, fermentují a pak se prodává volně sypaný v jednotlivých lístcích. Anebo dřevěné disky, které se vyrábějí tak, že poté co se jednotlivé lístky fermentují tak poté se znova seperou, propaří – spaří a zmačkají (presují) dohromady a vzniknou disky, nebo se stlačí do bambusu. A v tomto tvaru čaj zraje třeba 15 let.

čaj

Na co je tento čaj dobrý a proti jakým nemocím pomáhá?

Snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění, podporuje lepší zdraví pokožky, zdraví mozku, pomáhá při léčbě metabolickému symbolu tudíž při obezitě. Další velice účinný čínský čaj se jmenuje – Ženšen pětilistý je to bylina dosahující výšky 20-37 cm. Kořen je dužnatý, aromatický.

Léčebné účinky – tato bylina je zařazena mezi tzv. antioxianty, adaptogeny, antistresory. Kladně ovlivňuje především trávení, imunitní systém, snižuje cholesterol, léčí nespavost, zlepšuje funkci jater a ledvin, snižuje hladinu cukru v krvi, reguluje krevní tlak a využívá se jako prevence proti žloutence, rakovině, mrtvici a infarktu. Dále nabízíme čaje – Motýlí křídla – Ajurvédský čaj, Ostropestřec plod, nebo třeba Yoga Detox – také Ajurvédský čaj ve složení zeleného čaje, hrušky, jablka, černého rybízu, atd., který je natolik pestrý, že vám bude zaručeně chutnat!