Půjčovna dodávek Praha jako možnost jet na dovolenou do hor


Kdyby vám někdo před pár lety řekl, že budou uzavřené hranice, a že bude kvůli „nějakému viru“ problém vycestovat mimo republiku, asi byste mu neuvěřili. S touto realitou se bohužel musíme smířit, ale všechno zlé je pro něco přece jen dobré. Máme více příležitostí poohlédnout se po turisticky atraktivních oblastech Česka a zjistit, že i u nás se dá prožít báječný pobyt. Jen vědět, kam se vydat, a mít dobrý tip.

výhled na Sněžku

Proč právě s dodávkou

Půjčovny dodávek Praha nabízí vozidla pro nejrůznější účely a právě cestování o víkendech či na dovolené patří mezi zájemci o pronájmy těchto vozů k nejoblíbenějším. V letní sezóně bývají vozidla rychle rozebrána, proto je nutná včasná rezervace, zvláště pak v dnešní „koronavirové době“.

Pronájem dodávky se rozpočítá na počet osob – máte namířeno na horskou chalupu a je vás víc než sedm? Pak zvažte právě zapůjčení dodávky, kdy se celková cena pronájmu ještě snižuje o tyto náklady. Výhodné je to hlavně pro toho, kdo nevlastní žádný vůz a tam, kde se chcete vyhnout cestování hromadnými dopravními prostředky.

vodoápd Mumlava

Jste všichni pohromadě – jízda v partě lidí vlakem či autobusem je zábavná show, to bylo známo již za socialismu, ale v dnešní době restrikcí s rouškami a neočekávaných opatření ze strany státní správy je jistější se těmto peripetiím vyhnout. A stejně tak s ubytováním, vyplácí se pronájem celé chalupy, kde jste jen sami, a máte jistotu, že vás kvůli viróze nebude nikdo perzekuovat.

A kam se vlastně v Česku vydat, aby to stálo za to, a vyhnuli jste se civilizačním faktorům v souvislosti s koronavirem?

Nejlépe bude na horách, je tam klid, zvláště pak na túře s batohem. Zkuste i méně známá, ale krásná místa, jako jsou Krušné hory (Boží Dar, Jáchymov, Plešivec, Pernink, Abertamy). Užijete si i na Šumavě (Plešné jezero, Jelení vrchy, Nová Pec, Vyšší Brod). Skvělý tip po celý rok jsou Jizerské hory (Albrechtice, Mariánská hora, Desná, Kořenov), v Krkonoších hlavně Harrachov Mýtiny nebo Rýžoviště.