Sladké, které zasytí

Asi každý z nás má rád sladké. Alespoň ve svém okolí neznám prakticky nikoho, kdo by sladkým pohrdal. Možná se najde taková hrstka lidí, ale tu rozhodně neznám. Každopádně spojujeme si sladké s nějakými významnými událostmi? Jak sladké může zdokonalit nějakou důležitou událost, kterou se chystáme zorganizovat?

Pokud má někdo narozeniny, většinou se sejde celá rodina, blízcí a přátelé oslavence a společně narozeniny oslavují. Je to opravdu skvělý moment, na který se nezapomíná. Tak by to mělo být. A mezi sladké patří samozřejmě i dorty Hradec Králové, které se dají ideálně darovat na narozeniny a narozeninovou oslavu.

zákusek

Dorty můžeme vybírat podle několika různých faktorů. Ty nejzákladnější jsou tyto níže.

1.faktor: Cena dortu

Cena dortu se odvíjí od mnoha věcí. Obyčejnější dorty stojí do pár stovek korun, lepší a kvalitnější dorty se ale mohou vyšplhat až na cenu několika tisíc.

2.faktor: Motiv dortu/obrázek

Pokud je oslavenec dítě, může na dortu být obrázek s jeho oblíbenou pohádkovou postavou (například krteček, Hurvínek a podobně). I starší zde mohou na dortu mít obrázky, tam už jsou třeba obrázky jako jejich oblíbený zpěvák, kapela. Na dortu nemusí být jenom obrázek, může zde být klidně i jen motto člověka, kterým se aktuálně řídí. Nápisy mohou být též v jakémkoliv jazyce.

ovocný dort

3.faktor; Chuť, náplň

Někdo má rád dorty čokoládové a někdo zase naopak čokoládové dorty nesnáší a přednost dá vanilkovému. Každý preferuje jiné chutě, což znamená, že každý si objedná jiný dort, který bude jinak dělaný. Špatný například není ani pistáciový dort, nebo dort ovocný (ovocné dorty mám mimochodem taky strašně ráda).

4.faktor: Příležitost

Dorty nemusí být nutně upečené jen na narozeninovou oslavu. Může to být například na počest narození dítěte. I takové příležitosti jsou a je jich daleko více.