Vydělávejte v pohodlí domova a bez námahy

Představte si, že byste nemuseli denně vstávat, startovat auto nebo dobíhat spoj, abyste stihli přijít včas do práce. Peníze lze vydělávat i jinak. Stačí vytvořit nějaký projekt nebo produkt, který vám bude generovat výdělek bez nutnosti další práce. Příkladem jsou autorské honoráře za knihu nebo za skladbu. Moderní technologie nabízejí více možností.
kalendář na monitoru
Ale není to tak jednoduché. Absolutní pasívní příjem ve skutečnosti neexistuje. I v těchto případech platí, že bez práce nejsou koláče a pečení holubi nelítají jen tak do huby. Když napíšete knihu nebo složíte skladbu, musíte ji propagovat. Pokud pronajímáte nemovitost přes realitní kancelář, občas musíte s podnájemníky nebo realitní kanceláří komunikovat. Přesnější název by zněl příjem bez větší námahy. Pořád je to však lepší než každodenní dřina na stejném pracovišti. Navíc tím můžete získat čas na jiné nevýdělečné aktivity, které vás baví, třeba psaní, malování, cestování.

Vytvořte a prodávejte informační produkty
Můžete zpeněžit svou odbornost, zkušenosti, znalosti. Pokud rozumíte nějakému tématu do hloubky, nabídněte lidem zajímavé informace nebo kvalitní řešení jejich problémů za cenu, kterou jsou ochotni zaplatit. Jako vysílací kanál vám poslouží internet. Infoprodukty můžete nabízet ve formě textu, e-booku, audia, videa, grafiky a fotografií. Na rozdíl od fyzických produktů výroba a distribuce nic nestojí.

Vyžaduje to jen váš čas. Je také třeba, aby se o vašich infoproduktech dozvědělo co nejvíc lidí. Musíte je také umět přesvědčit, aby si váš produkt koupili. Vytvořte si databázi e-mailových adres, webové stránky s vysokou návštěvností a komunitu fanoušků na sociálních sítích. Nabídněte některé produkty zdarma, jiné za symbolickou a jiné za vyšší cenu. Zájemci se mohou s vašimi službami seznamovat a sami se rozhodnout, kolik do nich investují.

Zapojte se do affiliate programu
Můžete prodávat produkty bez nutnosti je vyrábět, nebo propagovat produkty jiných výrobců a  obchodníků. Jedná se o tzv. partnerský marketing. Stačí umístit na své webové stránky reklamu nebo odkaz na produkt, který přivede zákazníky do příslušného obchodu. Pokud někdo z nich zakoupí produkt nebo službu přes váš web, získáte automaticky provizi.  Ale ani to není jednoduché a vyžaduje určité dovednosti. Třeba psaní marketingových textů, rozesílání e-mailů s nabídkou produktu a zajistit vyšší návštěvnost vašeho webu pomocí on-line reklamy. Produkt nebo službu můžete také popsat a doporučit na svém blogu. Tím se dostáváme k další možnosti, jak si vytvořit pasívní příjem.
nové technologie
Pište blog
Blog představuje účinný marketingový nástroj, jak představit své nápady a projekty ostatním. Pokud chcete, aby blog vydělával, musíte získat velké množství čtenářů. Výdělečnost blogu můžete zvýšit spojením s jinými aktivitami, např. affiliate programem, zobrazením reklam, propagací a prodejem vlastních infoproduktů. Můžete také nabídnout členský program, což je další zdroj příjmu.

Vytvořte členský program
Jedná se o příjem z pravidelných plateb zákazníků, kterým poskytujeme užitečné informace, školení, podporu, poradenství, videa nebo audia ke stažení a udržujete s nimi hlubší dlouhodobé vztahy. Členský program lze vybudovat na nějakém společném problému nebo cíli. Může vzniknout také z blogu, který  produkuje pravidelně hodnotný obsah a má vysokou návštěvnost. Obsah můžete zpoplatnit a nabízet pouze členům. K tomu je však třeba dostatek materiálních a odborných znalostí, nebo se spojit s někým, kdo těmito znalostmi disponuje.

Kombinujte víc pasívních příjmů
Nečekejte rychlé zbohatnutí. Musíte nejdřív investovat čas a úsilí. Kombinací více pasívních příjmů zvýšíte výdělečnost a můžete se postupně odpoutat od zaměstnání, které vás nebaví. Pokud vám vaše zaměstnání vyhovuje, můžete tyto činnosti pěstovat jako volnočasové aktivity a doplňkový příjem.