Výměna displeje u mobilu Samsung S6 Edge se vyplatí

Pořízení mobilního telefonu a tabletu není snadná záležitost, protože se musíte umět zorientovat ve spleti výrobců a jednotlivých modelů a z nich vybrat ten pravý. Pokud si zvolíte dražší a výkonnější výrobek, měli byste rovněž pamatovat na jeho zabezpečení i po hardwarové stránce. Může se totiž přihodit nehoda a mobil vám upadne v nestřeženém okamžiku na zem.

focení s mobilem

Vybírejte vhodný kryt – dotykové displeje jsou náchylné na poškrábání, ale to není ten největší problém. Horší situace nastávají po pádu mobilu na zem. A stačí z docela malé výšky. Když vám kupříkladu upadne tak nešikovně, např. na boční hranu, může se poškodit třeba jen polovina displeje, že jej nebude možné vůbec ovládat dotykem. Proto se zaměřte na kvalitní a důvěryhodné kryty a pouzdra, aby byla dostatečně měkká a tlumila při dopadu náraz. Nenechávejte dražší mobily bez dozoru, aby si s nimi nehrály děti a stejně tak nepoužívejte mobil zcela obnažený, bez krytu.

mobil v rukou

Levné modely se příliš nevyplatí – máte-li ke svému levnému modelu natolik srdečný vztah a jste na něj tak zvyklí a fixovaní, že byste jej neradi opustili, můžete provést výměnu displeje i za cenu větší investice. Většinou se však velmi levné mobily nevyplácí opravovat, neboť cena oprav se přibližuje ceně nového telefonu. Výměna displeje se vyplácí hlavně u dražších smarthonů, jejichž cena je vyšší, než dva tisíce korun, a zvláště pak značky Samsung. Výměna displeje Samsung S6 Edge může proběhnout velmi rychle, neboť jsou náhradní díly od tohoto výrobce snadno i pro neznačkové servisy k dispozici.

Jak s tabletem – tablet je mnohem více náchylný na pády na zem vzhledem k jeho větší velikosti. Dotykový displej u něho představuje poměrně vysoký podíl z jeho kupní ceny a tak vás může nemile překvapit i vyšší cena jeho opravy – výměny. U tabletů je téměř jisté, že ty levné do třech až čtyř tisíc korun nemá význam opravovat, vyplácí se dražší typy značky Samsung a od výrobce Apple.