Zásady bezpečného skákání na trampolíně

Skákání je pohyb, který děti zkrátka milují. Když mohou skákat, na krátkou dobu se prolétnout ve vzduch a zase bezpečně přistát na zem. Je to úžasný pocit lehkosti a volnosti, který děti tolik milují. Na chvilku se můžete cítit bezstarostně a užívat si radost z pohybu.

kluk na trampolíně

Na trampolíně 305 dokážou děti skákat celé hodiny, dospělí si mohou odpočinout, a přitom nemusí mít výčitky, jelikož děti tráví čas na čerstvém vzduchu a na sledováním televize nebo počítače. Skákání je navíc skvělým pomocníkem pocitu štěstí, kdy s endorfiny vlévají do těla.

Endorfiny však také pomáhají krátkodobě tlumit bolest a potlačovat únavu. Dítě tak může být unavené, ale třeba to na první pohled nemusí být zřejmé. Skákání má mnoho plus, díky kterým mohou rodiče nerušeně popíjet na zahradě a nechat tak děti často bez dohledu a mnohdy bez dobrého zabezpečení, které by zabránilo případnému úrazu.

Převážně v létě si můžeme všimnout na mnoha zahradách, kdy se rodiče baví a nevěnují dětem dostatečnou pozornost a úraz může být v tu ránu na světě. Navíc je obecně známo, že nárůst úrazu je právě v letních měsících.

Skákání může být za určité situace a podmínek velmi příjemnou aktivitou i sportem, nicméně i zde, stejně jako u jiných sportovních aktivit je nutné dbát zvýšené opatrnosti a dodržovat určitá pravidla, díky kterým předejdete zranění.

Během skákání se koordinace pohybu snižuje, a to samozřejmě neplatí jenom u malých dětí, děti totiž velmi často dokážou špatně odhadnout, kam doskoč í a úraz může být v tu ránu nasvětě.

akční trampolína

Zásady skákání

  • Nikdy byste neměli brát na lehkou váhu dozor dospělého člověka. Rozhodně to není místo, kde můžete své děti odložit a později se pro ně vrátit.
  • Dodržujte pokyny výrobce, který by měl mít na obalu vždy uvedeno maximální počet dětí
  • Nemělo by najednou skákat děti různých věkových kategorií
  • Sladkosti nechte na později. Mohlo by dojít k jejich vdechnutí při skákání.