Zimní spánek bazénu

Kdekdo by se mohl domnívat, že jakmile skončí slunečná a teplá letní sezóna, končí i veškerá nezbytná péče o náš venkovní bazén. Protože v zimě se u nás přece nikdo venku nekoupe, voda obvykle zamrzá, a tak se o nějaký bazén starat netřeba.
osoba pod vodou

Ovšem tohoto názoru jsou pouze ti, kdo takový venkovní bazén nevlastní, nebo ti, kdo s ním mají doposud pramalé zkušenosti. Ti ostatní už pochopitelně dávno vědí to, co zaznívá na ; tedy to, že bazén si žádá své celoročně. Zima nezima.

Zatímco se během léta do takového bazénu přisypává příslušná chemie a pro změnu se z něj odstraňuje vše, co do něj napadalo a mohlo by kvalitu vody v něm zhoršit, zatímco se voda v létě filtruje a zakrývá plachtou, v zimě se podobným činnostem příliš věnovat netřeba.
vily na pobřeží

Ovšem i před příchodem zimy si bazén žádá své. Aby se v pořádku dočkal následující sezóny, kdy ho určitě zase budeme chtít patřičně používat.

Bazén je tak každopádně žádoucí zavčasu důkladně zazimovat. To obnáší kupříkladu použití kvalitního zazimovače a kvalitních zimních dilatačních plováků, jež spolehlivě chrání takový bazén před působením panujícího mrazu. Protože ač se to nemusí zdát, teploty hluboko pod nulou nejsou nepříjemné jenom lidem, ale i bazénům.

Takové dilatační plováky prostě jeden po druhém vložíte do vody a necháte je na této jednoduše plout a rázem si můžete být jisti, že ani sebetužší zima bazén nepoškodí. Protože se tato plastová zařízení pružně přizpůsobují tlaku vytvořeného ledu a tím se led „zabaví natolik, že už netouží trhat bazénové stěny“.

Tyto plováky si už dnes není vůbec těžké pořídit, jednotlivě stejně jako v sadách, úměrně velikosti bazénu. A je rozhodně lepší za ně nějakou tu korunu utratit, než zjara zjistit, že nám bazén popraskal, netěsní a máme tudíž po koupačce.

A jsou to zařízení tak jednoduchá, že jejich použití zvládne každý pověstnou levou zadní. A ne-li snad každý, vždy si lze objednat někoho, kdo vás této povinnosti zbaví, kdo to udělá ochotně za vás.

A teprve potom můžete dát bazénu vale a nechat ho spát zimním spánkem. Beze strachu, co bude, až se s ním na jaře zase shledáte.