Vařila myšička kašičku…v nové kuchyni

Trendy roku 2020 představují výrazné změny jak v materiálech, tak i v barvách.
Nerez už ne
Obměna materiálů přichází hlavně v provedení doplňků. Už i v tomto roce si nešlo nevšinout náznaků ústupu právě nerezu. Nerezové dřezy a doplňky jsou nahrazovány mosaznou, měděnou a zlatou variantou.
Mat vytlačil lesk. Design v tak populárním vysokém lesku je out. Kombinace skříněk bez a s úchyty jsou řešením úschovy nejen malých spotřebičů. Modernější ale začínají být otevřené police a prostory na sklo či jídelní servis. 
Matné provedení kuchyně
Minimalistický vzhled podporuje vymizení horních skříněk. Což je pro menší prostory s potřebou úložného prostoru bohužel někdy nemyslitelné. Ty jsou nahrazeny velkými okny. In je mít spousta světla.
Standardní a finančně výhodnou možností pracovní desky je laminovaná dřevotříska. Nově se nabízejí variace umělého kamene nebo přírodního dřeva. Praskliny a suky, jindy nežádoucí, jsou designovým prvkem. Nejvhodněji se jeví dub, buk, ořech, tropické dřeviny, a to díky svým vlastnostem. Jsou odolnější proti vlhku i vyšší teplotě.
Stejně důležitá je hmatová stránka, tedy to, jaký pocit přináší materiál na dotek. Do popředí v oblíbenosti se dostávají vedle hladkých i strukturované povrchy
Měděné doplňky
Bílá? Vůbec
Bílá je klasika. Uklizená, čistá. Tahle velmi oblíbená základní barva je nyní nahrazována zelenou. A to všemi odstíny. Od svěží, jarní, světle zelené po sytou mátovou nebo olivovou.
Z dalších barev se hojně vyskytuje černá a tmavomodrá, v těsném závěsu pak modrá, popelavě růžová a tyrkysová.
Mezi skříňkami a kuchyňskou linkou, nebo od kuchyňské linky až ke stropu, zůstávají nadčasové barvy. Šedá, bílá, černá. K ochraně stěn a zároveň k doladění výrazu celé kuchyně se nabízí obklady, mozaiky, skleněné, laminované desky. Méně náročné na výdaje jsou tapety a omyvatelný nátěr. Výhodou tapet je nejen nepřeberné množství motivů, ale hlavně možnost rychlé obměny.