Hlavní je jíst více zeleniny a méně tučných jídel

Mít obezitu rozhodně není nic, čím by se dalo chlubit, ale také to nemusí být žádná katastrofa. Jen je nutné se toho nadměrného závaží včas zbavit.

Hlavní je jíst více zeleniny a méně tučných jídel

Asi každý měl během života výkyvy ve váze. Někdo směrem dolů, ale přiznejme si to, většina z nás naopak přibírala. To se klasicky děje během a po vánočních svátcích, které jsou krom jiného e znamení velké žranice prakticky v každé domácnosti. Většinou se však váha během pár týdnů až měsíců zase srovná do normálu tím, že začneme žít, a hlavně jíst standardním způsobem. Jenže ne každému se to povede. Existuje mnoho lidí, kteří právě během vánočních svátku začali nabírat a vypracovali se pak až k obezitě. Inu, jakmile jednou zachutná, je těžké se vracet zpět.

Dieta

Obezita už není žádná legrace. To sice není ani nadváha, ale ta je spíše nebezpečná z důvodu toho, že může snadno přejít v obezitu, když si člověk nebude dávat pozor. Proto je vhodné se pravidelně vážit kontrolovat výkyvy jak směrem dolů, tak hlavně směrem nahoru. Lepší, než pouhé vážení je ale BMI kalkulačka, s jejíž pomocí se dostanete k mnohem přesnějším údajům. Stačí zadat hmotnost, výšku a věk a máte to.

Jak z ven z obezity?

Jakmile padne až příliš vysoké číslo, je dobré začít hubnout, pokud možno hned. K tomu nejlépe poslouží změna jídelníčku. Obecně platí, že zelenina má minimum kalorií, ale zase dokáže zasytit a disponuje celou řadou tělu prospěšných látek v čele s vitamíny. Dobré jsou i luštěniny prakticky jakéhokoliv druhu. S těmi je sice spojené nadýmání, ale když je upravíte správně, není potřeba se bát nějakých vedlejších účinků spojených právě s nadýmáním. Vynechat by se naopak měly hlavně tučná a sladká jídla. Nezbytné je vyhýbat se stravování po hospodách, a hlavně ve stáncích s rychlým občerstvením.

Zelí

Pomoc neuškodí

Ne každý zvládne dietu navrhnout, natož pak dodržovat. A ne každá dieta je pro každého vhodná. Proto je vhodné navštívit specialistu, nejlépe dietologa, který dokáže naordinovat klientovi takový režim, který by ho měl z nejhoršího dostat ven. Je však potřeba takovýto režim striktně dodržovat, jinak se hubnutí bude v lepším případě až příliš táhnout, v tom horším nebude fungovat vůbec.