Jaké bydlení byste zvolili Vy

Když si to vezmete tak, že lidé bydlí už kdekoliv, potom Vás mobilní domy nemohou rozházet. A navíc je docela fajn, že v nich již mnozí lidé nalezli zalíbení. V takovém případě není důležité, jestli Váš dům sedí na pevných základech, nebo ne. A že jsou k nerozeznání od těch na pevných základech, to je jednou jisté!

kočovníci

Kde všude se bydlí?
Základem bydlení se stal určitě rodinný dům, který je zděný a nesmí chybět ani pozemek kolem něj. Jen některým lidem se jejich sen o takovém bydlení splní!
Dalším typem bydlení, a to dost rozšířeném, je byt v panelákovém domě. Tyto úžasné krabice se začaly stavět, protože bylo nutností umístit spoustu mladých rodin. Ale také byly určeny pro lidi, kterým vzaly domy pavlačové, ve kterých nebylo zavedeno potrubí na odpad a vodu do všech bytů.

A pak jsou ty mobilní domy, ale mnoha druhů!

Určitě jsou specifické obytné vozy, ve kterých žijí lidé od cirkusu, nebo od kolotočů. Maringotky se jim říká. Ty budou asi nejvíce podobné mobilním domům, které jsou určeny pro celoroční bydlení. I když nemají pevné základy, jsou vyhledávaným typem bydlení. Lidé si je nechají přivézt na místo a obezdí si podvozek. Velmi šikovné řešení, viďte?

Potom už následují různé hausbóty, ve kterých lidé žijí přímo na vodě. Lze jim také říkat mobilní. I když mají svá stanoviště, mohou si plout po našich řekách křížem krážem. Proti gustu …
A nevěřili byste, že se dá žít i v karavanu, který si obyvatel přemísťuje podle potřeby.

karavan

A když vezmete do úvahy bezdomovce, kteří nevlastní žádné bydlení, potom je byt pod širákem také mobilní bydlení. Kam složí hlavu, tam bydlí.
Víte, co je nejdůležitější na celém bydlení? Jedině to, aby se v něm člověk cítil bezpečně a žil spokojeně. A jestli si člověk zvolí život v mobilních domech, nebo v karavanu, je to jeho vůle. Jen tam musí být spokojený! Každé bydlení má své výhody i nevýhody.